חיפוש
  • Alla Gamer

האטה יוגה

האטה יוגה היא השיטה העתיקה ביותר בעולם להתפתחות פיזית מנטאלית , היא מתורגלת על ידי יוגים במזרח הרחוק זה אלפי שנים .


זוהי מערכת נפלאה של טכניקות פסיכופיזיולוגיות , המורכבות מאסנות -תנוחות יוגיות , מהרפיה , ומפראנאיאמה - תרגילי הרחבה האנרגיה החיונית שבנו. תרגילי הטאה יוגה , ובמיוחד התנוחות (האסאנות), מתבצעים בשלמות מנטאלית ובחן רב.

טכניקות ההאטה יוגה , קיימות כבר למעלה מ5000 שנה , נערכו לשיטה אחידה בשנת 1200 לפני הספירה בערך בידי יוגי מפורסם ששמו גורקשאשטאקה("גורקשה פדהטי"), המהווה את אחד הכתבים הבסיסיים של הטאה יוגה , שעליו מושתתת האסכולה השיוואית של ה." גורוקשנאתים"- ממשיכי דרכו של המאסטר.

המונח "האטה" -שילוב שתי או אוטיות הסנסקריטיות הא ו-טה.

הא פירושה סוריה-שמש,ו טה פירושה צ'נדרה-ירח."האטה יוגה"-פירושה "איחוד של שמש וירח. השמש היא פראנה הכוח החיוני שמתפקד דרך הלב ומעודד את תפקודם של מחזור דם ושל נשימה. הירח הוא הפראנה , אנרגיה חיונית אחראית לתפקודי ההפרשות ולהוצאת החומרים הרעילים בגוף .

השמש והירח -"הא" ו"טה", מייצגים את כותביות האנרגיה האוניברסלית הפועלת דרך גוף האדם .תנועתם המשלימה של שני כוחות חיוניים אלו מהווה את הטוטליות של החיים על כל תפקידיהם. הפראנה היא הכוח החיוני המכוון את תנועת הפלנטות וכוכבים  ואת גדילת הפרחים  והעצים .כל מה שנע בהתגלות הקוסמית הוא הביטוי של פראנה.''

Prabhuji

9 צפיות0 תגובות